wtorek, 22 października 2013

Garnier Simply Essentials - mleczko do demakijażu

Dzisiaj przybywam z recenzją produktu, który używam już dosyć długo i w zasadzie zapomniałabym o recenzji, bo już mi się kończy, ale wczoraj po wieczornym zmyciu makijażu zapisałam sobie, żeby dziś o nim nie zapomnieć. Opowiem Wam o:
Mleczko to kupiłam zachęcona opiniami na Wizażu. Według producenta jest to mleczko kojące, przeznaczone dla wrażliwej skóry lub takiej, która łatwo ulega podrażnieniom. Producent zapewnia również, że po użyciu tego produktu skóra będzie oczyszczona i miękka, a my zapomnimy o uczuciu ściągnięcia. Mleczko nie jest perfumowane, nie zawiera alkoholu ani barwników.
Według mnie jest to nadzwyczaj przeciętne mleczko, które niedokładnie zmywa makijaż, a kiedy dostanie się do oka, to szczypie i powoduje podrażnienie. W dodatku, żeby zmyć najzwyczajniejszy w świecie niewodoodporny tusz musimy trzeć powieki, tak samo jest w przypadku demakijażu całej twarzy. Konsystencja niby fajna, zapach (a raczej jego brak) również może być, ale ten produkt nie spełnia funkcji, do jakiej został stworzony. A raczej spełnia, ale nie dokładnie, bo zamiast zmyć tusz całkowicie, on go zmywa połowicznie, a część zostaje na dolnej powiece, to jest niedopuszczalne!
Konsystencja jest taka:
 A tutaj skład dla zainteresowanych:
Podsumowując - ja zadowolona z tego produktu nie jestem i na pewno ponownie nie kupię. Wolę chyba wydać więcej i zainwestować w coś, co działa. W kolejce mam dwufazówkę Garnier z tej samej serii, użyłam ją kilka razy i muszę przyznać, że jest nieco lepsza, bo DOMYWA makijaż, ale też podrażnia i jest tłusta, o niej jednak innym razem.
Moja ocena: 2/10

2 komentarze:

  1. Nie lubię mleczek do demakijażu,a wypróbowałam ich kilka, od kliku ładnych lat stosuję Biodermę Sensibio i chyba się starzeję bo w tym temacie nie szukam nowości :-) Ale jestem ciekawa Twojej opinii o ich dwufazówce i czekam na nią z niecierpliwością :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeszcze nie miałam nic z Biodermy, ale słyszałam, że podobno właśnie te kosmetyki są bardzo dobre, także będzie trzeba coś wypróbować:) O dwufazówce napiszę wkrótce, chcę ja poużywać kilka tygodni, żeby wydać rzetelny osąd, ale napiszę o niej na pewno:)

      Usuń